اعلام همدردی و حمایت سندیکای کارگران شرکت واحد از جانباختگان فروریزی متروپل و مردم معترض خوزستان و دیگر شهرهای کشور.

کارگری

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه ، تاسف عمیق خود را از مرگ مظلومانه شهروندان در جریان ریزش ساختمان متروپل و همچنین مراتب همدردی با خانواده های جانباختگان و آسیب دیدگان را اعلام می دارد.

ما از اعتراضات برحق مردم خوزستان و دیگر شهرهای کشور علیه بی تدبیری و بی کفایتی مسئولان و مجریان دولتی و حکومتی حمایت می کنیم‌

این اولین مورد از ناکارآمدی مدیران فاسد و رانتی دولتی وحکومتی نیست و متاسفانه آخرین آن هم نخواهد بود. محصول اجتناب ناپذیر فساد ساختاری، رانت خواری و سفله پروری، گروههای مفسدان ریاکار و نابکار و بی تخصص است.

دستگاه مدیریتی در بستر فساد ساختاری، عامل ویرانی محیط زیست، تخریب و فرو ریزی پل ها، ساختمان ها و سدها و غارت منابع پروژه های عمرانی است.

در شرایط رکود شدید اقتصادی، مشکلات اسفبار معیشتی، گرانی های کمرشکن و عدم پاسخگویی به مطالبات مردم، که به اعتراضات مستمر کارگران، معلمان، بازنشستگان و فرودستان در دهها شهر کشور منجر شده، تبعیض، رانت وفساد گسترده عوامل دولتی و حکومتی و ناتوانی در اداره کشور هم زندگی مردم را سیاه تر و تباه تر کرده است.

در تمام ناکارآمدی ها و پیشامدهای بحران زا که منجر به مرگ دهها تن از شهروندان وهموطنان میشود تاکنون نه تنها محکومیت مسئولی را ندیده ایم بلکه حتی یک عذرخواهی ساده هم نشنیده ایم؛ درعوض توصیه و سفارش در جهت پنهان کاری و عدم شناسایی مقصرین و صرف هزینه های سنگین برای تبلیغات دروغ بسیار شنیده ایم.

مردم‌ خوزستان با وجود داشتن منابع سرشار از محروم ترین استان های کشور بحساب می آیند. خوزستان آب ندارد! هوا ندارد! کشاورزی اش را نابود کرده اند، و ضربات سنگین به اشتغال وارد نموده اند.
شهرها اسیر مدیریت فاسد و مدیران غارتگر رانتی در چنبره مشکلات پیچیده گرفتار آمده اند. از میوه های تلخ همین فساد ورانت گسترده درکشور ، ساخت برج های دوقلو متروپل آبادان به دست کسانی است که تنها گزینه اعتبار و کارنامه کاریشان داشتن روابط قوی با مسئولین حکومتی و دولتی است و بنابر همین دلایل استانداری و شهرداری و تمام مسئولین ذیربط شهر آبادان چشمشان را بروی غیراستاندارد بودن ساخت این برج ها بسته بودند و امروز هم با تمام امکانات و ابزار سرکوب در صدد خاموش کردن صدای خانواده های جانباخته ومردم بپا خواسته آبادان و دیگر شهرهای خوزستان و کشور هستند. و طبق روال همیشگی پاسخ هر اعتراضی را با گلوله و باتوم و گاز اشک آور میدهند .

صدا وسیما هم فقط وفقط با سانسور و یا با برنامه های تحقیر آمیز درصدد کم‌ رنگ تر کردن عمق فاجعه و ناکارآمدی دستگاه مدیریت و فرافکنی مشکلات است.

در همین هفته های گذشته صداوسیما باز هم با روش های فریب کارانه، اسامی و تصاویر تعدادی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد و فعالان معلمان و حامیان کارگران را بدون اینکه در دادگاهی محکوم شده باشند با اتهامات واهی (جاسوسی ) و ارتباط با بیگانگان از شبکه های مختلف سیما پخش و در واقع اقدام به انتشار اخبار کذب و دروغ کرده است.
فراگیری نظام دروغ و سانسور گزارشات مربوط به فرو ریزی برج متروپل و جان باختن عده ای از شهروندان و اعتراضات بحق مردم آبادان و حمایت گسترده مردم درشهرهای مختلف کشور را هم شامل شده و این خبرها قربانی همان سیاست سانسور و تحریف اخبار و پنهانکاری شده است. شاهدیم که در شعارهای مردم معترض هم انزجار از این سناریو سازی های صداوسیما کاملا به چشم میخورد.

سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن ابراز همدری با خانواده های جانباخته و مردم ستم دیده آبادان اعلام میدارد با فریب کاری و پنهان کاری هرگز نمیتوانید صدای دردمندان و ستم دیدگان را خاموش کنید.